Skoči do osrednje vsebine Republika Slovenija SPOT
Državni portal za poslovne subjekte

Informative Notice

Določene vsebine se še dopolnjujejo. Hvala za razumevanje.

Kozmetična dejavnost

Kozmetična in pedikerska dejavnost se lahko opravlja le v ustreznem poslovnem prostoru, salonu z ustrezno opremo in pripomočki. Dejavnost se mora izvajati v skladu z dobro higiensko prakso.
Kozmetična dejavnost obsega širok nabor področij, s katerimi se pravni subjekti, ki imajo registrirano to dejavnost, ukvarjajo. To pomeni, da se delo kozmetičnega salona osredotoča na nego celotnega telesa, ki obsega:

  • nego obraza in telesa,
  • depilacijo in epilacijo,
  • manikiranje in ličenje,
  • pedikuro.

Opravljanje posameznih dejavnosti se med seboj razlikuje le v izpolnjevanju izobrazbenih pogojev in pridobitvi obrtnega dovoljenja. Za opravljanje vseh dejavnosti je treba pridobiti obrtno dovoljenje, razen za manikiranje in ličenje, kjer se pravica do opravljanja pridobi z vpisom v obrtni register po uradni dolžnosti. Več informacij o pogojih za opravljanje posamezne dejavnosti:

Pravica do opravljanja kozmetične dejavnosti (pedikerska dejavnost, nega obraza in telesa, depilacija) se pridobi s pridobitvijo obrtnega dovoljenja in vpisa v obrtni register pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije. Navedeno dejavnost regulira in določa izobrazbene pogoje Uredba o obrtnih dejavnostih in Obrtni zakon.

Delo na terenu oziroma zunaj salona je dovoljeno le izjemoma na domovih strank, ki zaradi telesne prizadetosti ali duševne motnje ali drugih razlogov ne morejo priti v prostore. Kozmetične dejavnosti na terenu ni mogoče registrirati.

Zaradi zaokrožitve oziroma dopolnitve dejavnosti lahko obrtnik opravi prodajo določenega blaga na drobno in sicer obrtnik lahko proda blago, ki ga uporablja pri opravljanju storitev, le osebam, katerim je bila storitev opravljena.

Velja za naslednje dejavnosti po SKD:

Splošni pogoji

Čezmejno/občasno opravljanje dejavnosti

Dejavnost lahko v Sloveniji opravljate čezmejno ali občasno. Pred prvim opravljanjem oddajte pisno prijavo pri pristojnem organu.

Velja le za naslednjo dejavnost, ki se običajno opravlja na obrtni način:
- kozmetična dejavnost (pedikerska dejavnost, nega obraza in telesa, manikiranje, ličenje, depilacija...)