Informative Notice
Določene vsebine se še dopolnjujejo. Hvala za razumevanje.
Potrdilo za naziv Preizkušeni državni revizor
Posameznik lahko opravlja naloge preizkušenega državnega revizorja, ko pridobi potrdilo o pridobljenem nazivu.
Potrdilo za revizorski naziv preizkušeni državni revizor se izda posamezniku, ki izpolnjuje predpisane pogoje za pridobitev naziva.
Vloga za pridobitev potrdila se vloži pri Računskem sodišču Republike Slovenije, Slovenska cesta 50, 1000 Ljubljana.
Preizkušeni državni revizor lahko postane oseba, ki izpolnjuje predpisane pogoje in je uspešno opravil strokovni izpit za naziv preizkušeni državni revizor.
Naziv preizkušeni državni revizor lahko dobi tudi kandidat, ki je pridobil naziv preizkušeni državni notranji revizor na podlagi Zakona o javnih financah, če izpolnjuje ostale predpisane pogoje in uspešno zagovarja zaključno nalogo.
Pogoji in dokazila
Navedeni pogoji veljajo za poklic Preizkušeni državni revizor
-
Posameznik mora imeti univerzitetno ali najmanj visoko strokovno izobrazbo s specializacijo oziroma magisterijem (druga bolonjska stopnja).
Dokazila
Potrdilo o doseženi stopnji izobrazbe
Pravne podlage
-
Posameznik mora imeti najmanj 3 leta revizijskih izkušenj ali je po Pravilniku o točkovanju revizijskih dosežkov dosegel najmanj 120 točk.
Pravne podlage
-
Nosilec programa izobraževanja je Računsko sodišče Republike Slovenije.
Kandidat najprej opravi preizkuse znanja iz predmetov po programu izobraževanja, po opravljenih izpitih pa izdela in zagovarja zaključno nalogo.
Po uspešno zaključenem programu izobraževanja izda izvajalec izobraževanja potrdilo za revizorski naziv.
Dokazila
Po opravljenem strokovnem izpitu lahko kandidat za naziv vloži vlogo na Računskem sodišču Republike Slovenije za pridobitev naziva preizkušeni državni revizor.
Pravne podlage
- Pravilnik o izdajanju potrdil za naziva državni revizor in preizkušeni državni revizor
- Pravilnik o točkovanju revizijskih dosežkov
Pristojni organ
Računsko sodišče Republike Slovenije
Slovenska cesta 50
1000 Ljubljana -
Državni revizor na Računskem sodišču Republike Slovenije izvaja revizije pravilnosti in revizije smotrnosti poslovanja neposrednih in posrednih uporabnikov javnih sredstev.
Posameznik s pridobljenim nazivom Državni revizor lahko nastopa tudi kot vodja revizijske skupine zunanjega izvajalca, ki opravlja dejavnost notranjega revidiranja za proračunske uporabnike.
Naziv državni revizor pridobi posameznik, ki izpolnjuje predpisane pogoje za pridobitev naziva in ima opravljen strokovni izpit.
Naziv državni revizor lahko pridobi tudi posameznik, ki izpolnjuje ostale predpisane pogoje in:
1. je na Slovenskem inštitutu za revizijo vpisan v register pooblaščenih revizorjev ter je opravil preizkus znanja iz vsebine predmetov "državna revizija" in "poslovanje države in oseb javnega prava" iz programa izobraževanja in je uspešno zagovarjal zaključno nalogo ali
2. je pridobil naziv državni notranji revizor na podlagi Zakona o javnih financah ter je orpavil preizkus znanja iz vsebine predmeta "državna revizija" iz programa izobraževanja in je uspešno zagovarjal zaključno nalogo
-
Naziv preizkušeni državni notranji revizor imajo lahko zaposleni na delovnih mestih notranjih revizorjev v notranjerevizijskih službah oziroma pogodbeni sodelavci pri zunanjih izvajalcih notranjega revidiranja neposrednih in posrednih uporabnikov državnega proračuna oziroma proračunih lokalnih skupnostih.
Naziv preizkušeni državni notranji revizor lahko pridobi posameznik, ki izpolnjuje predpisane pogoje in je uspešno opravil program izobraževanja za pridobitev naziva preizkušeni državni notranji revizor.
-
Po opravljenih dodatnih izpitih mora kandidat za naziv državni revizor uspešno zagovarjati zaključno nalogo.
Dokazila
Potrdilo o opravljenih s programom določenih obveznostih.
Pravne podlage
Pristojni organ
Računsko sodišče Republike Slovenije
Slovenska cesta 50
1000 Ljubljana