Informative Notice
Določene vsebine se še dopolnjujejo. Hvala za razumevanje.
Prvi preizkus znanja za koordinatorje
Koordinatorji za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih se morajo strokovno usposabljati.
Prvo usposabljanje opravi pri izvajalcu, ki je pridobil pooblastilo. Po opravljanem prvem usposabljanju koordinator opravi prvi preizkus znanja. Prvi preizkus znanja strokovne usposobljenosti koordinatorjev kandidati opravljajo pred strokovno komisijo na Inšpektoratu Republike Slovenije za delo.
Prvi preizkus znanja obsega zagovor varnostnega načrta in dokumentacije ter poznavanje:
- zakonodaje s področja varnosti in zdravja pri delu in s področja graditve objektov;
- nalog koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu;
- preprečevanja tveganja za varnost in zdravje pri delu;
- načinov usklajevanja varnosti pri delu v fazi priprave projekta;
- načinov usklajevanja varnosti pri delu v fazi izvajanja projekta (dodatno za koordinatorje v fazi izvajanja projekta).
Prvi preizkus znanja poteka pisno in ustno. Kandidat za koordinatorja najprej pisno odgovarja na vprašanja z zgoraj navedenih področij. Sledi ustni del, ki obsega ustni zagovor pisnega dela prvega preizkusa znanja in ustni zagovor varnostnega načrta in dokumentacije.
Kandidata za opravljanje prvega preizkusa znanja izvajalec prijavi na inšpektorat. Inšpektorat pisno obvesti izvajalca o kraju in času opravljanja prvega preizkusa znanja kandidata.
Kandidat, ki uspešno opravi preizkus znanja, prejme potrdilo, ki ga podpiše predsednik strokovne komisije.
Stroške prvega preizkusa znanja krije izvajalec, ki je kandidata prijavil.
Inšpektorat vodi evidenco koordinatorjev, v kateri se zavedejo zaporedna številka potrdila ter ime in priimek koordinatorja.
Pogoji in dokazila
-
Strokovni delavec mora imeti vsaj pet let delovnih izkušenj.
Pravne podlage
-
Strokovni delavec mora imeti najmanj visokošolsko izobrazbo 1. stopnje tehnične smeri na področju gradbeništva ali njej enakovredno raven tehnične smeri na področju gradbeništva.
Dokazila
- Potrdilo o doseženi izobrazbi
Pravne podlage
-
Strokovni delavec mora imeti osnovna andragoška znanja.
Osnovna andragoška znanja se dokazujejo s potrdilom o opravljenem usposabljanju s področja osnovnih andragoških znanj v obsegu najmanj 24 pedagoških ur po programu, ki ga kot ustreznega potrdi Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Dokazila
- Potrdilo o opravljenem usposabljanju s področja osnovnih andragoških znanj
Pravne podlage
-
Z izpitom se preveri, ali je kandidat usposobljen za samostojno opravljanje poklicnih nalog pooblaščenega inženirja s strokovnega področja, s katerega opravlja izpit, in ali obvlada osnovne zakonitosti metod in tehnik za opravljanje poklicnih nalog pooblaščenega inženirja s strokovnega področja, s katerega opravlja izpit.
K strokovnemu izpitu lahko pristopi kandidat, ki ima poleg ustrezne izobrazbe pridobljene tudi praktične izkušnje pod mentorstvom pooblaščenega inženirja v trajanju najmanj dveh let po pridobljeni izobrazbi. Po popolni prijavi kandidat prejme obvestilo o popolni prijavi in račun za plačilo stroškov strokovnega izpita.
K prijavi, ki jo kandidat pošlje na IZS mora kandidat predloži:
- Potrdilo mentorja o pridobljenih praktičnih izkušnjah
- Kandidat z rerefenčnimi deli:
- podrobnejši opis treh referenčnih del iz gradbeno tehničnega projektiranja objektov / področja geodezije, ki jih boste predložili in pri katerih ste sodelovali kot projektant / geodet (opis mora obsegati polovico formata A4 za vsako referenco). Opis referenc podpiše in potrdi tudi mentor,
- dokumentacijo treh zgoraj opisanih referenčnih del iz gradbeno tehničnega projektiranja objektov / področja geodezije predate ob prijavi na USB ključu
- Kandidat brez referenčnih del:
- Pisna izjava kandidata, da bo izdelal nalogo in razlog zakaj referenčni del ne more predložiti
- Kratek opis vašega dela iz gradbeno tehničnega projektiranja objektov / področja geodezije (opis mora obsegati vsaj polovico strani A4 formata).
- Overjeno potrdilo o opravljenem strokovnem izpitu iz upravnega postopka, če boste uveljavljali priznanje ustnega dela izpita, ki se nanaša na splošni upravni postopek
- Overjena fotokopija diplome - neobvezna priloga
(Predlagamo vam, da prijavi predložite overjeno fotokopijo diplome, saj bo tako prijava k strokovnemu izpitu obravnavana takoj, v nasprotnem primeru pa se bo postopek prijave nadaljeval šele, ko bomo s strani fakultete prejeli potrdilo, da se podatki o izobrazbi, ki ste jih podali v prijavi k strokovnemu izpitu, ujemajo z matično evidenco fakultete)
Če je kandidat v prijavi na izpit navedel, da ne more predložiti referenčnih del in da bo izdelal pisno nalogo, ga pristojna služba IZS po prejemu plačila, obvesti o naslovu naloge, ki jo mora kandidat izdelati v 60 dneh. Kandidat, ki izdela pisno nalogo, lahko pristopi k izpitu le, če odda pisno nalogo najmanj 30 dni pred želenim razpisanim rokom za izpit - ustni del.
Kandidati z referencami opravljajo samo ustni del izpita. Stroške izpita mora kandidat poravnati najmanj 30 dni pred razpisanim izpitnim rokom. IZS kandidata 15 dni pred izpitnim rokom povabi na ustni del izpita.
Stroški:
- opravljanje izpita: 850,00 EUR
- opravljanje popravnega izpita: 350,00 EUR
- opravljanje popravnega izpita po ZGO-1: 220,00 EUR
Dokazila
- Potrdilo IZS o opravljenem izpitu, ki je javna listina - kopija
Pravne podlage
- Zakon o arhitekturni in inženirski dejavnosti (ZAID)
- Pravilnik o strokovnih izpitih s področja opravljanja inženirskih storitev
Skrbnik zakonodaje
Ministrstvo za infrastrukturo
Langusova ulica 4
1535 LjubljanaPristojni organ
Inženirska zbornica Slovenije
Jarška cesta 10 b
1000 Ljubljana
-
Strokovni delavec mora imeti vsaj pet let delovnih izkušenj.
Pravne podlage
-
Strokovni delavec mora imeti osnovna andragoška znanja.
Osnovna andragoška znanja se dokazujejo s potrdilom o opravljenem usposabljanju s področja osnovnih andragoških znanj v obsegu najmanj 24 pedagoških ur po programu, ki ga kot ustreznega potrdi Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Dokazila
- Potrdilo o opravljenem usposabljanju s področja osnovnih andragoških znanj
Pravne podlage
-
Strokovni delavec mora imeti najmanj visokošolsko izobrazbo 1. stopnje tehnične smeri na področju varnosti pri delu ali njej enakovredno raven tehnične smeri na področju varnosti pri delu.
Dokazila
- Potrdilo o doseženi izobrazbi
Pravne podlage
- Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1)
- Uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o programu in načinu usposabljanja koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
- Pravilnik o stalnem strokovnem izpopolnjevanju in usposabljanju na področju varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
-
Strokovni izpit obsega pisni in ustni del. Pisni del obsega izdelavo pisne naloge, ustni de pa obsega preizkus znanja in zagovor pisne naloge iz pisnega dela izpita. Na strani Ministrstva za javno upravo se nahaja tudi program strokovnega izpita.
S pisno nalogo kandidat izkaže svojo usposobljenost, da v skladu s pravili stroke varnosti in zdravja pri delu in upoštevanjem predpisov pripravi strokovne podlage za ocenjevanje tveganja in izjavo o varnosti.
Član izpitne komisije kandidatu določi pisno nalogo najmanj 30 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita in o tem hkrati obvesti Ministrstvo za javno upravo. Kandidat mora pisno nalogo v elektronski obliki predložiti članu komisije, ki je kandidatu določil pisno nalogo, in Ministrstvu za javno upravo najmanj 10 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
Če kandidat brez upravičenega razloga v navedenem roku ne predloži pisne naloge ali določenega dne ne pristopi k opravljanju strokovnega izpita, se šteje, da strokovnega izpita ni opravil.
Kandidat si lahko pomaga tudi z navodili za pripravo pisne naloge.
Ustni del izpita traja največ 60 minut. Kandidat je za strokovni izpit ocenjen z oceno »uspešno« ali »neuspešno«. Kandidat, ki uspešno opravi strokovni izpit, prejme potrdilo o opravljenem strokovnem izpitu, ki ga podpiše predsednik izpitne komisije.
Kandidat se k strokovnemu izpitu prijavi na Ministrstvu za javno upravo vsaj 45 dni pred predvidenim datumom za opravljanje strokovnega izpita, in sicer s prijavnico, ki jo lahko pošlje tudi v elektronski obliki na e-naslov: gp.mnz@gov.si. K prijavnici mora kandidat priložiti izjavo o doseženi stopnji in smeri izobrazbe in potrdilo o predplačilu.
Prijava mora vsebovati:
- ime in priimek kandidata;
- EMŠO kandidata;
- stalno bivališče kandidata;
- telefonska številka/GSM, faks, e-naslov;
- naziv in naslov organa/organizacije ali podjetja, ki prijavlja kandidata (ni potrebno za kandidate samoplačnike);
- davčna številka organa/organizacije ali podjetja, ki prijavlja kandidata, ali samoplačnika;
- izjava, ali je organ/organizacija zavezanec po zakonu o DDV (da, ne) – naziv končane šole;
- raven in smer izobrazbe;
- delovno mesto;
- skupna delovna doba v letih in od tega delovna doba na področju varnosti in zdravja pri delu v letih;
- navedba o vrsti strokovnega izpita, ki ga želi opravljati (strokovni izpit iz varnosti in zdravja pri delu oziroma splošni del strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu);
- termin opravljanja izpita;
- izjava o resničnosti podatkov.
Kandidata, ki se je prijavil k opravljanju strokovnega izpita in ki izpolnjuje predpisane pogoje, Ministrstvo za javno upravo obvesti o izpitni komisiji, kraju in času strokovnega izpita najmanj 15 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
Ministrstvo za javno upravo vodi evidenco strokovnih izpitov v elektronski obliki, podatki iz evidence so dostopni ministrstvu in inšpektoratu.
Stroški opravljanja strokovnega izpita so 196,64 evrov.
Pravne podlage
- Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1)
- Uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o programu in načinu usposabljanja koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
- Pravilnik o stalnem strokovnem izpopolnjevanju in usposabljanju na področju varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
-
Koordinator za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih mora imeti najmanj višjo strokovno izobrazbo tehnične smeri.
Dokazila
- Potrdilo o doseženi izobrazbi
Pravne podlage
-
Koordinator za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih mora imeti najmanj tri leta delovnih izkušenj pri projektiranju ali izvajanju gradbenih del.
Pravne podlage
-
Z izpitom se preveri, ali je kandidat usposobljen za samostojno opravljanje poklicnih nalog pooblaščenega inženirja s strokovnega področja, s katerega opravlja izpit, in ali obvlada osnovne zakonitosti metod in tehnik za opravljanje poklicnih nalog pooblaščenega inženirja s strokovnega področja, s katerega opravlja izpit.
K strokovnemu izpitu lahko pristopi kandidat, ki ima poleg ustrezne izobrazbe pridobljene tudi praktične izkušnje pod mentorstvom pooblaščenega inženirja v trajanju najmanj dveh let po pridobljeni izobrazbi. Po popolni prijavi kandidat prejme obvestilo o popolni prijavi in račun za plačilo stroškov strokovnega izpita.
K prijavi, ki jo kandidat pošlje na IZS mora kandidat predloži:
- Potrdilo mentorja o pridobljenih praktičnih izkušnjah
- Kandidat z rerefenčnimi deli:
- podrobnejši opis treh referenčnih del iz gradbeno tehničnega projektiranja objektov / področja geodezije, ki jih boste predložili in pri katerih ste sodelovali kot projektant / geodet (opis mora obsegati polovico formata A4 za vsako referenco). Opis referenc podpiše in potrdi tudi mentor,
- dokumentacijo treh zgoraj opisanih referenčnih del iz gradbeno tehničnega projektiranja objektov / področja geodezije predate ob prijavi na USB ključu
- Kandidat brez referenčnih del:
- Pisna izjava kandidata, da bo izdelal nalogo in razlog zakaj referenčni del ne more predložiti
- Kratek opis vašega dela iz gradbeno tehničnega projektiranja objektov / področja geodezije (opis mora obsegati vsaj polovico strani A4 formata).
- Overjeno potrdilo o opravljenem strokovnem izpitu iz upravnega postopka, če boste uveljavljali priznanje ustnega dela izpita, ki se nanaša na splošni upravni postopek
- Overjena fotokopija diplome - neobvezna priloga
(Predlagamo vam, da prijavi predložite overjeno fotokopijo diplome, saj bo tako prijava k strokovnemu izpitu obravnavana takoj, v nasprotnem primeru pa se bo postopek prijave nadaljeval šele, ko bomo s strani fakultete prejeli potrdilo, da se podatki o izobrazbi, ki ste jih podali v prijavi k strokovnemu izpitu, ujemajo z matično evidenco fakultete)
Če je kandidat v prijavi na izpit navedel, da ne more predložiti referenčnih del in da bo izdelal pisno nalogo, ga pristojna služba IZS po prejemu plačila, obvesti o naslovu naloge, ki jo mora kandidat izdelati v 60 dneh. Kandidat, ki izdela pisno nalogo, lahko pristopi k izpitu le, če odda pisno nalogo najmanj 30 dni pred želenim razpisanim rokom za izpit - ustni del.
Kandidati z referencami opravljajo samo ustni del izpita. Stroške izpita mora kandidat poravnati najmanj 30 dni pred razpisanim izpitnim rokom. IZS kandidata 15 dni pred izpitnim rokom povabi na ustni del izpita.
Stroški:
- opravljanje izpita: 850,00 EUR
- opravljanje popravnega izpita: 350,00 EUR
- opravljanje popravnega izpita po ZGO-1: 220,00 EUR
Dokazila
- Potrdilo IZS o opravljenem izpitu, ki je javna listina - kopija
Pravne podlage
- Zakon o arhitekturni in inženirski dejavnosti (ZAID)
- Pravilnik o strokovnih izpitih s področja opravljanja inženirskih storitev
Skrbnik zakonodaje
Ministrstvo za infrastrukturo
Langusova ulica 4
1535 LjubljanaPristojni organ
Inženirska zbornica Slovenije
Jarška cesta 10 b
1000 Ljubljana -
Strokovni izpit obsega pisni in ustni del. Pisni del obsega izdelavo pisne naloge, ustni de pa obsega preizkus znanja in zagovor pisne naloge iz pisnega dela izpita. Na strani Ministrstva za javno upravo se nahaja tudi program strokovnega izpita.
S pisno nalogo kandidat izkaže svojo usposobljenost, da v skladu s pravili stroke varnosti in zdravja pri delu in upoštevanjem predpisov pripravi strokovne podlage za ocenjevanje tveganja in izjavo o varnosti.
Član izpitne komisije kandidatu določi pisno nalogo najmanj 30 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita in o tem hkrati obvesti Ministrstvo za javno upravo. Kandidat mora pisno nalogo v elektronski obliki predložiti članu komisije, ki je kandidatu določil pisno nalogo, in Ministrstvu za javno upravo najmanj 10 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
Če kandidat brez upravičenega razloga v navedenem roku ne predloži pisne naloge ali določenega dne ne pristopi k opravljanju strokovnega izpita, se šteje, da strokovnega izpita ni opravil.
Kandidat si lahko pomaga tudi z navodili za pripravo pisne naloge.
Ustni del izpita traja največ 60 minut. Kandidat je za strokovni izpit ocenjen z oceno »uspešno« ali »neuspešno«. Kandidat, ki uspešno opravi strokovni izpit, prejme potrdilo o opravljenem strokovnem izpitu, ki ga podpiše predsednik izpitne komisije.
Kandidat se k strokovnemu izpitu prijavi na Ministrstvu za javno upravo vsaj 45 dni pred predvidenim datumom za opravljanje strokovnega izpita, in sicer s prijavnico, ki jo lahko pošlje tudi v elektronski obliki na e-naslov: gp.mnz@gov.si. K prijavnici mora kandidat priložiti izjavo o doseženi stopnji in smeri izobrazbe in potrdilo o predplačilu.
Prijava mora vsebovati:
- ime in priimek kandidata;
- EMŠO kandidata;
- stalno bivališče kandidata;
- telefonska številka/GSM, faks, e-naslov;
- naziv in naslov organa/organizacije ali podjetja, ki prijavlja kandidata (ni potrebno za kandidate samoplačnike);
- davčna številka organa/organizacije ali podjetja, ki prijavlja kandidata, ali samoplačnika;
- izjava, ali je organ/organizacija zavezanec po zakonu o DDV (da, ne) – naziv končane šole;
- raven in smer izobrazbe;
- delovno mesto;
- skupna delovna doba v letih in od tega delovna doba na področju varnosti in zdravja pri delu v letih;
- navedba o vrsti strokovnega izpita, ki ga želi opravljati (strokovni izpit iz varnosti in zdravja pri delu oziroma splošni del strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu);
- termin opravljanja izpita;
- izjava o resničnosti podatkov.
Kandidata, ki se je prijavil k opravljanju strokovnega izpita in ki izpolnjuje predpisane pogoje, Ministrstvo za javno upravo obvesti o izpitni komisiji, kraju in času strokovnega izpita najmanj 15 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
Ministrstvo za javno upravo vodi evidenco strokovnih izpitov v elektronski obliki, podatki iz evidence so dostopni ministrstvu in inšpektoratu.
Stroški opravljanja strokovnega izpita so 196,64 evrov.
Pravne podlage
- Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1)
- Uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o programu in načinu usposabljanja koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
- Pravilnik o stalnem strokovnem izpopolnjevanju in usposabljanju na področju varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
-
Koordinator za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih mora imeti najmanj višjo strokovno izobrazbo tehnične smeri.
Dokazila
- Potrdilo o doseženi izobrazbi
Pravne podlage
-
Koordinator za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih mora imeti najmanj tri leta delovnih izkušenj pri projektiranju ali izvajanju gradbenih del.
Pravne podlage
-
Strokovni izpit obsega pisni in ustni del. Pisni del obsega izdelavo pisne naloge, ustni de pa obsega preizkus znanja in zagovor pisne naloge iz pisnega dela izpita. Na strani Ministrstva za javno upravo se nahaja tudi program strokovnega izpita.
S pisno nalogo kandidat izkaže svojo usposobljenost, da v skladu s pravili stroke varnosti in zdravja pri delu in upoštevanjem predpisov pripravi strokovne podlage za ocenjevanje tveganja in izjavo o varnosti.
Član izpitne komisije kandidatu določi pisno nalogo najmanj 30 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita in o tem hkrati obvesti Ministrstvo za javno upravo. Kandidat mora pisno nalogo v elektronski obliki predložiti članu komisije, ki je kandidatu določil pisno nalogo, in Ministrstvu za javno upravo najmanj 10 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
Če kandidat brez upravičenega razloga v navedenem roku ne predloži pisne naloge ali določenega dne ne pristopi k opravljanju strokovnega izpita, se šteje, da strokovnega izpita ni opravil.
Kandidat si lahko pomaga tudi z navodili za pripravo pisne naloge.
Ustni del izpita traja največ 60 minut. Kandidat je za strokovni izpit ocenjen z oceno »uspešno« ali »neuspešno«. Kandidat, ki uspešno opravi strokovni izpit, prejme potrdilo o opravljenem strokovnem izpitu, ki ga podpiše predsednik izpitne komisije.
Kandidat se k strokovnemu izpitu prijavi na Ministrstvu za javno upravo vsaj 45 dni pred predvidenim datumom za opravljanje strokovnega izpita, in sicer s prijavnico, ki jo lahko pošlje tudi v elektronski obliki na e-naslov: gp.mnz@gov.si. K prijavnici mora kandidat priložiti izjavo o doseženi stopnji in smeri izobrazbe in potrdilo o predplačilu.
Prijava mora vsebovati:
- ime in priimek kandidata;
- EMŠO kandidata;
- stalno bivališče kandidata;
- telefonska številka/GSM, faks, e-naslov;
- naziv in naslov organa/organizacije ali podjetja, ki prijavlja kandidata (ni potrebno za kandidate samoplačnike);
- davčna številka organa/organizacije ali podjetja, ki prijavlja kandidata, ali samoplačnika;
- izjava, ali je organ/organizacija zavezanec po zakonu o DDV (da, ne) – naziv končane šole;
- raven in smer izobrazbe;
- delovno mesto;
- skupna delovna doba v letih in od tega delovna doba na področju varnosti in zdravja pri delu v letih;
- navedba o vrsti strokovnega izpita, ki ga želi opravljati (strokovni izpit iz varnosti in zdravja pri delu oziroma splošni del strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu);
- termin opravljanja izpita;
- izjava o resničnosti podatkov.
Kandidata, ki se je prijavil k opravljanju strokovnega izpita in ki izpolnjuje predpisane pogoje, Ministrstvo za javno upravo obvesti o izpitni komisiji, kraju in času strokovnega izpita najmanj 15 dni pred dnevom opravljanja strokovnega izpita.
Ministrstvo za javno upravo vodi evidenco strokovnih izpitov v elektronski obliki, podatki iz evidence so dostopni ministrstvu in inšpektoratu.
Stroški opravljanja strokovnega izpita so 196,64 evrov.
Pravne podlage
- Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1)
- Uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o programu in načinu usposabljanja koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
- Pravilnik o stalnem strokovnem izpopolnjevanju in usposabljanju na področju varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o opravljanju strokovnega izpita iz varnosti in zdravja pri delu
- Pravilnik o pogojih, ki jih mora izpolnjevati strokovni delavec za varnost pri delu
Postopki
-
Prvi preizkus znanja za koordinatorje
Osebno
- Prijavnica (pdf)
Priloge
- Dokazilo o delovnih izkušnjah
- Dokazilo o ustrezni izobrazbi
- Potrdilo o opravljenem usposabljanju s področja osnovnih andragoški znanj
- Dokazilo o opravljenem strokovnem izpitu
- Pisni izdelek (varnostni načrt in dokumentacija), ki ga je kandidat izdelal v času prvega usposabljanja
- Številka in datum zadnje spremembe programa prvega usposabljanja koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih
- Naročilnica o plačilu stroškov
Stroški postopka
Prvi preizkus znanja: 278,80 €